Oferta

MK Janura

Sp. z o.o. Sp. k.

Działalność firmy jest skierowana na wspieranie w tworzeniu i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych Inwestorów i Biur Architektonicznych poprzez rozwiązywanie problemów w zakresie  instalacji obiektowych.

Oferujemy szeroki zakres usług w projektowaniu i zarządzaniu projektami dla budynków, w zakresie branży sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej oraz automatyki. Środek ciężkości działalności jest ustalony przez klienta czyli Państwa. Pracowania towarzyszy Państwu przez cały proces inwestycyjny:

 • pomagamy w opracowaniu założeń programowych, kreowaniu idei instalacyjnej budynku,
 • konsultujemy koncepcje,
 • przygotowujemy projekt aktywnie uczestnicząc w procesie formalno-prawnym,
 • prowadzimy nadzór autorski i inwestorski na budowie,
 • służymy pomocą również w trakcie eksploatacji zrealizowanej inwestycji,
 • pomagamy w trakcie przygotowań do certyfikacji ekologicznej LEED oraz BREEAM.

Więcej

Janura

Projektowanie i Realizacja Inwestycji Elektroenergetycznych Wiesław Janura

Działalność firmy poprzez projektowanie sieci elektroenergetycznych 0,4kV/Sn/110kV oraz oświetlenia drogowego jest skierowana na wspieranie inwestycji Zakładów Energetycznych oraz Inwestorów publicznych jak i prywatnych.

Wykonujemy następujące rodzaje projektów :

 • Wielobranżowe projekty stacji transformatorowych 110kV/SN
 • Projekty modernizacji stacji 110kV/Sn
 • Projekty obwodów pierwotnych 110 kV
 • Projekty obwodów wtórnych w oparciu o licencjonowane programy „EPLAN”
 • Projekty sieci kablowych i napowietrznych 0,4kV/ SN/110kV
 • Projekty sieciowe dla farm wiatrowych i fotowoltaicznych
 • Projekty oświetlenia ulicznego

Więcej

Realizacje

 

Plac Nowy Targ, Wrocław

Zakres projektu/branżowy

projekt budowlany i wykonawczy, nadzór autorski branży elektrycznej i teletechnicznej

Data realizacji

2010

Zamawiający

MAĆKÓW Pracownia Projektowa Sp. z o.o.

Inwestor

Gmina Wrocław

Powierzchnia

ok. 9.000m2

O nas

Zespół firm projektowych MK Janura oraz Janura Projektowanie i Realizacja Inwestycji Elektroenergetycznych, to przedsięwzięcie wywodzące swoje podstawy z tego samego źródła. Była to działalność projektowa założona przez Wiesława Janurę w latach 90 tych ub. wieku w Rawiczu, która specjalizowała się w projektowaniu instalacji elektrycznych.

Prace projektowe łączone były z pracami wykonawczymi polegającymi na prowadzeniu inwestycji elektroenergetycznych oraz nadzorów inwestorskich. W czasie już ponad dwudziestoletniej działalności firma rozwijała się w szybkim tempie zwiększając sukcesywnie zakres oferowanych usług. Poczynając od instalacji elektrycznych poprzez instalacje niskoprądowe, automatykę, aż do instalacji i sieci sanitarnych.

Wraz z tempem rozwoju przedsiębiorstwo rozwinęło się i rozdzieliło dwie podstawowe formy działalności. Projekty sieci elektroenergetycznych, które to pozostają do dziś działalnością gospodarczą prowadzoną i rozwijaną przez Wiesława Janurę oraz Zespół Instalacji obiektowo-kubaturowych skupionych w spółce MK Janura.

Firma MK Janura i jej Inżynierowie od lat pomagają w realizowaniu inwestycji świadcząc usługi projektowe oraz menedżerskie zarówno w kraju jak i za granicą, mając w swoim portfolio realizacje w takich krajach jak Chiny, Uzbekistan, Ukraina, Rosja, Białoruś, Węgry, Rumunia, Łotwa, Niemcy czy Wielka Brytania.

Poprzedni Następny

Zespół Zarządzający MK Janura

Dominik Zakrzewski Karolina Igielska Wiesław Janura Mariusz Kubiak Monika Rdzak Mateusz Jarmołowicz

Wiesław

Janura

stanowisko: Wiceprezes Zarządu

+48 602 523 710

wieslaw.janura@janura.pl

Karolina

Igielska

stanowisko: Prokurent - Główna księgowa

+48 655 465 253

karolina.igielska@janura.pl

Mariusz

Kubiak

stanowisko: Prezes Zarządu

+48 501 585 349

mariusz.kubiak@janura.pl

Dominik

Zakrzewski

stanowisko: Członek Zarządu

+48 516 199 711

dominik.zakrzewski@janura.pl

Monika

Rdzak

stanowisko: Wiceprezes Zarządu

+48 574 123 941

monika.rdzak@janura.pl

Mateusz

Jarmołowicz

stanowisko: Członek Zarządu

+48 516 453 578

mateusz.jarmolowicz@janura.pl

Dział instalacji elektrycznych znajduje się w trzech oddziałach firmy- we Wrocławiu, w Rawiczu oraz Poznaniu. Łącznie zespół tworzy 30 projektantów i asystentów. W każdym z oddziałów projekty realizowane są w grupach projektowych kierowanych przez doświadczonych projektantów. Kierownicy grup wraz ze starszymi i młodszymi asystentami tworzą projekty począwszy od fazy koncepcyjnej, poprzez projekty budowlane, przetargowe, wykonawcze aż po nadzór autorski i inwestorski. Portfolio wykonanych projektów obejmuje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe, usługowe, mieszkaniowe oraz hotelowe, również w zabudowie wysokiej. Realizujemy również tematy zamówień publicznych, takie jak szkoły czy przedszkola. W zakresie tematów przemysłowych specjalizujemy się w obiektach przetwórstwa mięsnego, spożywczego, automotive, przemysłu ciężkiego oraz hal spekulacyjnych. Tematy obiektów biurowych oraz handlowych realizujemy dodatkowo w certyfikatach BREEAM oraz LEED. W dziale instalacji elektrycznych zatrudnieni są również projektanci instalacji teletechnicznych oraz automatyki i BMS. Projekty realizujemy również w technologii REVIT.

Dział instalacji sanitarnych to miejsce, gdzie z pasją tworzymy projekty instalacji i sieci sanitarnych. Zespół tworzy dwudziestu projektantów i asystentów. Projekty realizowane są w 5 grupach projektowych, które są kierowane przez doświadczonych projektantów. Kierownicy grup wraz ze starszymi i młodszymi asystentami tworzą rozwiązania systemów instalacji sanitarnych od etapu koncepcji, poprzez projekty budowlane, przetargowe, wykonawcze, aż po nadzór nad realizacjami. W swoim portfelu posiadamy projekty przemysłowe, handlowe, biurowe, usługowe, mieszkaniowe i hotelowe, też w zabudowie wysokiej. Realizujemy ponadto tematy zamówień publicznych, takie jak szkoły czy przedszkola. W zakresie tematów przemysłowych specjalizujemy się w obiektach przetwórstwa mięsnego, spożywczego, przemysłu ciężkiego oraz hal spekulacyjnych. Tematy obiektów biurowych realizujemy dodatkowo w certyfikatach BREEAM oraz LEED. Dział sanitarny to także zespół sieci, który realizuje zamierzenia takie jak stacje gazowe, sieci gazowe, ciepłownicze, wodociągowe i kanalizacyjne. Projekty realizujemy również w technologii REVIT.

Dział sieci elektroenergetycznych, podobnie jak dział instalacji elektrycznych, działa w trzech oddziałach firmy: we Wrocławiu, Rawiczu oraz w Poznaniu. Strukturę działu tworzą grupy projektowe składające się z projektanta i asystenta. Ilość grup projektowych, w zależności od ilości realizowanych projektów oraz sytuacji rynkowej, waha się między siedmioma a ośmioma.

Wykonujemy projekty sieci na podstawie umowy o współpracy dla Zakładów Energetycznych Tauron, Energa i ENEA w zakresie linii kablowych i napowietrznych Nn/Sn/Wn oraz stacji transformatorowych i rozdzielczych Sn/Nn oraz Wn/Sn.

Kariera

MK Akademia to projekt stworzony z myślą o rozwoju studentów Wydziału Elektrycznego oraz Inżynierii Środowiska.

Podstawą programu jest zapoznanie studentów z charakterem pracy projektanta instalacji sanitarnych oraz elektrycznych i teletechnicznych. Dajemy możliwości rozwoju umiejętności w zakresie zastosowania oprogramowania zarówno 2D (Autodesk AutoCAD) jak i modelowania 3D (Autodesk REVIT).

Pod okiem doświadczonych projektantów przyszli inżynierowie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia stażu w MK Akademii.

Na najlepszych czeka program płatnych staży studenckich.

Jak do nas dołączyć?

 • Wyślij CV na rekrutacja@janura.pl
 • Przyjdź na rozmowę kwalifikacyjną

Uczestictwo w programie płatnego stażu pozwala nie tylko na zgłębianie wiedzy, ale również na pierwszą pracę już w trakcie studiów.

To kolejny etap kariery w MK JANURA. Podczas tego okresu, który często poprzedza stałą współpracę z nami, możesz liczyć na:
 • Dalszy rozwój wiedzy w zakresie obsługi narzędzi projektowych oraz umiejętności projektowania
 • Godziny stażu dostosowane do zajęć na uczelni
 • Stałą stawkę godzinową niezależną od ilości przepracowanych godzin

Jak do nas dołączyć?

 • Wyślij CV na rekrutacja@janura.pl
 • Przyjdź na rozmowę kwalifikacyjną

Tworzymy zgrany zespół, którego celem jest tworzenie kreatywnych i dobrych projektów branżowych

Otwarte rekrutacje

PROJEKTANT SIECI
ELEKTROENERGETYCZNYCH
PROJEKTANT INSTALACJI
ELEKTRYCZNYCH
PROJEKTANT INSTALACJI
SANITARNYCH

Jak do nas dołączyć?

 • Wyślij CV na rekrutacja@janura.pl
 • Przyjdź na rozmowę kwalifikacyjną
Proponujemy ciekawą i stabilną pracę w młodych i ambitnych zespołach projektowych. Współpracujemy z najlepszymi Pracowniami Architektonicznymi oraz Wykonawcami w Polsce przy prestiżowych inwestycjach. Praca dla nas to ciągły i dynamiczny rozwój umiejętności merytorycznych i praktycznych. Dbamy również o swoich pracowników zapewniając szeroki zakres benefitów.

Pakiet zdrowotny Medicover
Pakiet sportowy Multisport
Program szkoleniowy

Kontakt

MK Janura

Sp. z o.o. Sp. k.

Siedziba: Wrocław, ul. Obornicka 84A, 51-114 Wrocław

NIP: 895-219-19-22, Regon: 380795841

Janura

Projektowanie i Realizacja Inwestycji Elektroenergetycznych Wiesław Janura

Siedziba: ul. Młynarska 8C, 51-116 Wrocław

NIP: 699-118-33-34, Regon: 410343671

Biuro weWrocławiu

ul. Obornicka 84A

51-114 Wrocław

Pokaż dojazd

Biuro wPoznaniu

ul. Na Miasteczku 12A/53

61-144 Poznań

Pokaż dojazd

Biuro wRawiczu

ul. Sarnowska 1

63-900 Rawicz

Pokaż dojazd

FormularzKontaktowy